Evropský pohár juniorů Praha – 3. místo pro Alici Matějčkovou!

29.8.2017
17.6.2017
29.8.2017
Ukázat vše

O víkendu 22.- 23.7. se konal v hale pražské Sparty Evropský pohár juniorů, kterého se zúčastnilo více jak 300 závodníků a závodnic z 27 zemí světa, např. z RUS, USA, NED, GER, POL, AZE. KGZ, ITA, GBR. Soutěže se zúčastnil i juniorský tým Austrálie.
Skvělý výkon podala Alice Matějčková, která v kategorii do 78 kg vybojovala 3. místo. Dokázala porazit velmi silné soupeřky z Chorvatska, Ruska a Německa. V semifinále prohrála s další německou reprezentantkou.
Kvalitní výkon předvedl i Dominik Morong, který v kategorii do 66 kg skončil po dvou vítězstvích a dvou porážkách na 9. místě. Obě porážky bohužel zaznamenal v prodlouženích a zejména to prodloužení, v kterém určitě nebyl horší a které prohrál s pozdějším vítězem, maďarským juniorem Kozmou, ho musí hodně mrzet.
Studentky sportovního gymnázia a členky Judoclubu Plzeň Alice Matějčková v kategorii do 78 kg a Markéta Paulusová v kategorii + 78 kg, vítězka Evropského juniorského poháru v Polsku, nás budou reprezentovat na MEJ, které se koná ve dnech 15.-17.9 v Slovinském Mariboru.