Z titulu Sportovec Plzně 2018 se raduje Simona Spěšná a Jonáš Forejtek

Český pohár Nový Bydžov
25.5.2019

Z titulu Sportovec Plzně 2018 se raduje Simona Spěšná a Jonáš Forejtek

V obřadní síni plzeňské radnice byla odtajněna jména nejlepších plzeňských sportovců roku 2018 v kategoriích žactva a dorostu. Kategorii staršího žactva kraluje cyklistka Simona Spěšná, v dorostu se z vítězství raduje tenista Jonáš Forejtek. Vyhlášení prestižní ankety připravila Nadace sportující mládeže pod záštitou primátora města Martina Baxy. (připravujeme aktualizace – doplnění o fotografie ze slavnostního vyhlášení Sportovce Plzně 2018).

Sportovec Plzně 2018 v kat. žactva a dorostu – společné foto oceněných a předávajících.
„My jako město Plzeň se snažíme podporovat činnost sportovních klubů, ale bez vašich rodičů a trenérů, kteří se vám věnují, podporují a starají se o vás, bychom se tady dnes nesešli. Je to tedy velká příležitost poděkovat všem a společně s nimi se radovat z vašich úspěchů,“ uvedl při zahájení slavnostní akce primátor města Plzně Martin Baxa. Na závěr svých úvodních slov mladým sportovcům pogratuloval a poděkoval za vynikající reprezentaci města Plzně.
„Plzeň je městem sportu. Důkazem toho jsou všichni, kteří dnes zaplnili tento sál. Díky vašemu talentu, pracovitosti a touze něco dokázat se zde společně můžeme těšit ze skvělých výsledků, kterých jste dosáhli. Město Plzeň se snaží dělat maximum proto, abyste pro svoji činnost měli ty nejlepší podmínky. Proto věřím, že zde podobné úspěchy budeme oslavovat i v dalších letech,“ doplnil první náměstek primátora Roman Zarzycký, do jehož gesce v Plzni patří i oblast sportu.

Starší žactvo

Z premiérového titulu Sportovec Plzně v kategorii staršího žactva se raduje cyklistka Simona Spěšná. V roce 2018 získala titul mistryně Evropy MTB XCO v kategorii jednotlivců, navíc přidala bronz ze štafety. Na horském kole se stala mistryní České republiky, ovládla také celkové pořadí Českého poháru v horských kolech i na silnici. Simona momentálně absolvuje soustředění v Itálii a na vyhlášení ji proto zastoupila maminka Lucie Spěšná.
Simona Spěšná ve videu z cyklu Sportovní naděje Plzně
Mezi další oceněné v kategorii staršího žactva patří plavec Tomáš Chocholatý, který je držitelem titulu pro Sportovce Plzně za předcházející rok. Dále biatlonistka Denisa Brunátová, vzpěrač Adam Friedrich, karatista Kryštof Ruža, judistka Anna Skalská a atlet Vojtěch Vrba.

Sportovec Plzně 2018 – zleva Vojtěch Vrba, primátor Martin Baxa, Anna Skalská, Tomáš Chocholatý, Simona Spěšná v zastoupení maminky Lucie Spěšné, Adam Friedrich, Kryštof Ruža, Denisa Brunátová, František Berka, předseda správní rady Nadace sportující mládeže,