Mladí judisté o prázdninách nezaháleli

Evropský pohár juniorů – Praha
22.7.2018
Úspěšná sezona Markety Paulusové
7.9.2018
Ukázat vše

Mladí judisté o prázdninách nezaháleli

Mladí judisté o prázdninách nezaháleli… Junioři, Klíma, Pešek, Mrázek, Marešová a Paulusová, startovali v červenci na silně obsazených evropských pohárech v maďarské Paksi a v Praze, kde P. Marešová obsadila 9. místo a Paulusová vybojovala 3. místo. Na tomto turnaji startovalo 430 juniorů z 39 zemí.
Na tyto soutěže se náš tým připravoval na soustředěních v Plzni, kde se v areálu sportovního gymnázia uskutečnil i výcvikový tábor juniorského reprezentačního týmu, a v Praze. Velmi vydatné a kvalitní soustředění, zaměřené na zápasovou přípravu, proběhlo po pražském turnaji v Nymburce za účasti většiny juniorů startujících na turnaji v Praze.
V posledním červencovém týdnu se zúčastnili Šimsa, Šlais a Skalská soustředění výběru starších žáků konaného v Teplicích. Velkým přínosem pro osvojení základů techniky byla instruktáž japonského trenéra Gena Yonegy.
Po krátkém odpočinku nabírali žáci, dorostenci a junioři našeho klubu kondici na soustředění v Prášilech, kde strávili hodně času na kole a v posilovně. Velmi důležitou součástí soustředění bylo i stmelování kolektivu v nádherném prostředí Šumavy.
Velmi kvalitní centrální celorepublikový camp proběhl za účasti 250 vybraných juniorů, dorostenců a starších žáků V Hranicích na Moravě.
Následného vydařeného letního tábora v Moninci se zúčastnilo více jak 120 mladých judistů z našeho klubu.
Prázdninová příprava byla završena poslední srpnový týden v areálu sportovního gymnázia. Kromě našich judistů se campu zúčastnili i někteří mladí judisté z klubů Plzeňského a Jihočeského kraje.