JUDISTA VLČEK OBHÁJIL TITUL MISTRA EVROPY

Junior European Judo Cup – Gdynia 2016
19.7.2016

JUDISTA VLČEK OBHÁJIL TITUL MISTRA EVROPY

Dne 23.6.2016 obhájil v chorvatské Poreči veterán Zdeněk Vlček ve své kategorii titul Mistra Evropy v judu.

Veteránské mistrovství Evropy proběhlo v době od 23.6.2016 do 27.6.2016 v rámci judistického festivalu v Poreči. Vlastnímu mistrovství Evropy předcházel tréninkový camp jako příprava na start na olympiádě v Riu, proto byly k vidění v Pořeči přední hvězdy světového juda včele s megastar Teddy Rinnerem, ruským olympijským vítězem Khaibulaevem, Francouzem Maretem a dalšími včetně naší olympijské naděje Lukáše Krpálka.

Veteránské mistrovství proběhlo za účasti závodníků z 38 států v počtu 800 startujících. Kategorie 100+ M6 byla na pořadu dne 23.6.2016. V prvním kole si Vlček poradil před časovým limitem s italským závodníkem a ve druhém jej čekal finalista mistrovství světa 2015 Rus Kuzněcov.

Ten byl na našeho závodníka velmi dobře připraven a jeho taktika slavila v začátku úspěch, kdy získal za kontra chvat yuko a Vlček byl napomínán za pasivitu. Naštěstí Vlček zmobilizoval síly a krásně provedeným osoto-gari ukončil zápas k velkému zklamání soupeře před časovým limitem.

Ve finále se našemu závodníkovi postavil Srbský reprezentant a bývalý mistr světa z roku 2012 v kategorii do 100 kg. Zápas byl taktickou bitvou, kterou lépe zvládl Vlček a odcházel jako vítěz. Soupeř byl třikrát napomínán.
Zdeněk Vlček obhájil titul veteránského Mistra Evropy

S obhajobou titulu jsme veteránu Vlčkovi položili několik otázek:

Jak bylo těžké obhájit titul mistra Evropy 2015?

Potvrdil jsem si, že obhajoba je vždy těžší, neboť soupeři se na mne pečlivě připravovali a to platí zejména pro ruského závodníka. Samozřejmě jsem velmi rád, že se mi obhajoba podařila. Před vlastním mistrovstvím Evropy jsem se zúčastnil v únoru Mezinárodního mistrovství Španělska a v dubnu Mezinárodní mistrovství Maďarska, kdy jsem na obou soutěžích zvítězil. To mi dodalo sebevědomí i potvrzení toho, že příprava jde správným směrem.

Víme, že jste velmi tvrdě trénoval.

V dnešním veteránském judu to bez tvrdé přípravy již ani nejde. Protože do finálových bojů se většinou probojují ti, kteří se judu věnují profesionálně jako např. trenéři či vlastníci judistických škol. Trénoval jsem skutečně velmi tvrdě a musím poděkovat všem svým tréninkovým partnerům a to zejména mladým nadějným plzeňským judistům Davidu Uhrovi a v poslední době i Matyášovi Melicharovi.

Jaké soutěže Vás v letošním roce ještě čekají?

Samozřejmě, že bych rád obhájil i loňský titul z mistrovství světa, kdy šampionát proběhne v listopadu 2016 v Miami na Floridě. Tomuto šampionátu podřídím i svojí soutěžní přípravu.

Přejeme Vám, abyste měl na mistrovství světa stejný úspěch jako v minulém roce a zde se můžete podívat na části finálových bojů